Kl 08.20 fra Sokndal v/ den nye pendlerparkeringen ved YX bensinstasjon
Kl 08.30 fra Sokndal Kirke
Kl 09.00 avreise fra Gruset, Egersund
Kl 09.15 fra Krossmoen
Kl 10.00 stopp i Tonstad sentrum hos bakeren som er kjent for deilig bakverk. Her får vi servert varm eplekake og kaffe/te. Lar du deg friste er det mye godt å kjøpe med seg hjem.
Kl 12.00 ankomst Nostalgilåven hvor vi får en omvisning etterfulgt av en enkel lunsj
Det første som møter deg på Nostalgilåven er "den amerikanske drømmen" i Nostalgilåvens første etasje. "Dineren" som er en kombinasjon av cafè og konsertlokale har en atmosfære som bringer deg tilbake til 50-60 tallet med musikken, bildene på veggen og interiøret. I andre etasje er det et flott museum med samling av saker og ting fra farne tider av forskjellig kategorier og tidsepoker.
Kl 14.30 besøker vi Torvløbakken Gard som vil servere oss «En smak av Fjotland»



Torvløbakkan Gard - Norsk gårdsmat på sitt beste - et spennende sted som driver med gårdsturisme, tradisjonsmat, aktiviteter, arrangement, og overnatting.
Vi er hjemme i Dalane ca kl 18.00.
Pris kr 1.200,- pr pers som inkluderer busstransport, kaffe + eplekake på Tonstad, entre`/ omvisning og servering av enkel lunsj på Nostalgilåven, middag på Torvløbakken gard – «En smak av Fjotland»
Mvh
Anne Margrethe Bendiksen
-annetur as-
Dragelandsveien 1
N-4380 Hauge i Dalane
Norway
Tlf +47 926 47 413
Last ned og skriv ut reisen ved å trykke her:

-annetur as- Drageland 1 N-4380 Hauge i Dalane Tlf 926 47 413